Czy coaching zawsze jest skuteczny? N I E.

To znaczy – prawie NIE.

Pewna firma zleciła mi pracę z młodym managerem. Był to kierownik zespołu handlowców. Osoba młoda, wywodząca się z tego właśnie środowiska. Był najlepszym handlowcem, często zastępował szefa pod jego nieobecność. Po kilku miesiącach okazało się, że kierownik sobie nie radzi. Przełożony sam korzystał z coachingu, wiedział że cocahing jest skuteczny, że może pomóc dlatego zadzwonił do mnie.

Pracowaliśmy razem z kierownikiem przez kilka kolejnych miesięcy. Wyniki polepszyły się, zespół przestał rotować, firma była zadowolona. Można powiedzieć sukces.

Jednak na koniec roku młody kierownik stwierdził, że bycie szefem pomimo sukcesów jakie były jego udziałem to nie do końca jego bajka. Co innego krótkie zastępstwo a co innego praca na pełny etat. Wtedy uświadomił sobie co tak naprawdę chce robić w życiu.

Metoda zadziałała, choć wynik finalny był inny od zakładanego. Myślę, że dob rze się stało. Bez coachingu zespół rotował by dalej, agonalnie pompowano by w kierownika nieskuteczne szkolenia, stres i frustracja.

Dziś zespół ma nowego szefa a niedoszły kierownik od czasu do czasu zastępuje szefa i wszyscy są zadowoleni.

Chcesz przekonać się jak działa coaching umów się ze mną na niezobowiązujące spotkanie on-line. biuro@coachingirekrutacja.pl

#AgnieszkaMP #coachingirekrutacja #coaching #biznes