Praca zdalna w ofertach, jako benefit dla pracownika, czyli plusy dodatnie i ujemne.
W ofertach pracy, w sekcji OFERYJEMY, zaczynają pojawiać benefity mówiące o możliwości pracy zdalnej. Dla wielu osób, dla wielu kandydatów jest to faktycznie coś na plus. Nie tracę czasu w korkach, pracuję w czasie, jaki sam sobie zorganizuję, mogę załatwić prywatne sprawy a wieczorem „odrobić” zadania.
Z drugiej strony pojawiają się minusy, na które warto zwrócić uwagę. Bo oto ponosimy koszty utrzymania siebie w domu. Może wydawać się to małym kosztem jednostkowo, ale w skali roku będzie to już konkretna kwota. Prąd, kawa. herbata, zużycie wody, internet, drukarka, toner, dostosowanie miejsca pracy (fotel, biurko). Jeśli pracodawca zwraca za to koszty to pięknie, ale uwaga nie zawsze tak będzie. Wiedząc to należy wkalkulować koszty w wynagrodzenie.
Inna sprawa to samo wynagrodzenie. Jeśli pracownik może pracować zdalnie, to znaczy, że tyle samo otrzyma kandydat z małej miejscowości na wschodzie Polski i ten z Warszawy. I teraz pojawia się pytanie, która stawka będzie oferowana: warszawska czy ta druga?