Smutek

Coaching, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Dziekuję
Następny wpis
Wszystkiemu winni handlowcy…

Co robisz kiedy jesteś smutny?

Smutek to jedna z emocji, czasami jest „na chwilę” i znika, czasami  potrafi „zadręczyć” i przygnieść.

  • Wg mnie na smutek trzeba sobie czasami pozwolić. Smutni, potrzebujemy przytulenia, dobrego słowa, wysłuchania, uwagi otoczenia. Mnie dopada rzadko, ale dopada i wtedy energia spada mi do zera…  Czasem przez pogodę, czasem przez niemiłego dla mnie człowieka, czasem przez to co dzieje się na świecie, czasem przez …sama nie wiem przez co.
  •  Co zrobić, gdy smutek pojawia się jednak na tyle często, że przeszkadza normalnie funkc jonować w pracy i w życiu prywatnym?

– Zamień swój stan emocjonalny, poprzez ZŁAMANIE SCHEMATU ZACHOWANIA, jakie  najczęściej robisz gdy poczujesz się smutny. Czekolada, zaleganie w łóżku, brak kontaktu z ludźmi…

-Zrób coś totalnie przeciwnego np. zamiast wskoczyć pod koc, wyjdź z domu, obejrzyj komedię, przygotuj coś smacznego i zdrowego do jedzenia, spotkaj się z przyjacielem, poćwicz albo spisz to co masz w głowie na kartce.

Poprzez INNE NIŻ ZAWSZE DZIAŁANIE wprowadzisz się w INNY stan emocjonalny.

Mi osobiście pomaga wygadanie się i jak ktoś powie „ojojoj moje Ty biedactwo”, a potem idę biegać i smutek zaczyna blaknąć. Tylko tyle i aż tyle.

#AgnieszkaMP #coaching #coachingirekrutacja #kryzys #biznes #praca