Złościsz się? I bardzo dobrze!

Dziś nieco o emocji jaką jest złość. Nie należy się jej wyzbywać bo jak każda emocja coś nam mówi o sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

Nie mówię tu o paranoikach, których z równowagi wyprowadza dosłownie wszystko, ale o ludziach powiedzmy z „normalnymi” reakcjami na otaczający nas świat.

CO DAJE NAM ZŁOŚĆ?

  1. Złość daje nam energię, takiego kopa, która może zostać przekłuta na inne, dobre budujące działanie. Wiele osób, które się do mnie zgłasza podejmuje decyzje o zmianie właśnie z powodu tego, że na coś się wkurzyli. W końcu.
  2. Złość powoduje, że nie możesz pozostać bierny. W jakiś sposób zareagujesz. Może to być działanie destrukcyjne albo pozytywne (patrz pkt 1). Tak czy siak nie pozwala na stagnację.
  3. Złość powoduje to, że nagle zaczynasz sobie uświadamiać co jest dla Ciebie naprawdę ważne np. przekroczenie Twoich granic w zachowaniu drugiej osoby, naruszenie Twoich wartości np. obrona rodziny, albo przekonań jakie masz co do życia, religii, polityki, pracy…

 

  • Moja propozycja – kiedy następnym razem dopadnie Cię złość, zastanów się „o co chodzi?
  • Skąd u mnie taka reakcja?
  • Co zrobię z tą złością? Zamknę się w sobie i obrażę, czy wyartykułuję swoje zdanie na dany temat.
  • W jaki sposób to zrobię? Klasyka gatunku, kiedy złość z pracy przenosi się do domu i obrywają DZIECI bo koledze z pracy czy szefowi boimy s ię „odpowiedzieć”.

#AgnieszkaMP #coachingirekrutacja #kryzys #coaching #biznes