3 mity o karierze zawodowej

Doradztwo rekrutacyjne
Poprzedni wpis
Dlaczego boimy się zmienić pracę?
Następny wpis
Z kim nie pracuję?:)

3 mity o karierze zawodowej

„Tylko zdolni i wybitni ludzie dostają pracę”

Gdyby tak było to pracowałoby pewnie 10% populacji a pozostali średni, albo mniej średni siedzieli by w domach.  Pozwolę sobie nawet na opinię, że zdolni i wybitni wcale najlepiej nie zarabiają. A przynajmniej nie zawsze. Po pierwsze możesz być zdolny, ALE leniwy. Po drugie możesz mieć słaby PR i nici ze zdolności, których nikt nie dostrzega. Po trzecie, moim zdaniem zaangażowanie i życiowy spryt są czasem lepiej oceniane przez firmy, niż zdolność sama w sobie.

“Będziesz miał tylko jedną karierę”

Powiedzmy, że lądujesz w pracy po studiach i okazuje się, że nie jest ona tak świetna, jak myślałeś, że będzie. Nie cieszysz się pracą, którą wykonujesz i zdecydowałeś się podążać inną ścieżką kariery. Nie panikuj, znajdziesz inną pracę i w to uwierz, bo wielu znalazło. Takie myślenie zdejmuje również z Ciebie część presji przy wyborze pierwszej pracy! Zawsze są możliwości uczenia się i rozwoju. Wykorzystaj te możliwości i dokonaj zmiany kariery, tylko w sposób zaplanowany i przemyślany.

“Wszyscy inni wiedzą, co chcą robić”

Patrząc nawet na siebie przez wiele lat nie wiedziałam co chcę Tak naprawdę. 70% moich Klientów też nie wie, dlatego razem procujemy nad tym aby się dowiedzieć. Wiem, że to może frustrować, gdy wydaje się, że inni idą jak burza, mają plan kariery i tylko odcinają kupony. Wg mnie w dużej wielkości to pozory.  Należy też mieć na uwadze, że w ciągu jakiegoś czasu Twoje myślenie o karierze może się zmienić i wtedy zaczynasz od początku. I to jest też OK!

Jakie znacie inne mity o karierze zawodowej?

📒👨🏼‍🎓📒 Jeśli tematy rozwoju kariery są Ci bliskie (tak na serio😉) zapisz się do mojego newslettera. LINK www.coachingirekrutacja.pl/newsletter

Otrzymasz PREZENT – narzędzie, które pomoże Ci uporać się z 4 głównymi powodami blokującymi Cię przed zmiana kariery zawodowej!

#sposobnakariere #AgnieszkaMP #coaching #kryzys #biznes #praca #kariera

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.