ADHD

Doradztwo rekrutacyjne, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Jak zadbać o siebie
Następny wpis
Konflikt w zespole

Jak szukać pracy z ADHD

Może się wydawać, że ADHD (nadpobudliwość psychoruchowa) dotyczy tylko dzieci. Tymczasem zgłosiło się do mnie już kilku Klientów u których ADHD pozostało także w dorosłym życiu.

Oczywiście, nie jestem specjalistą leczącym czy diagnozującym ADHD, jednak mogę i pomagam w zmianie lub znalezieniu pracy.

Ciekawe jest to, że samo ADHD nie jest jednolite, występują podtypy, które mniej lub bardziej predysponują do pewnych zawodów.

Są osoby z ADHD, które wykazują aktywność, spontaniczność, umieją wykonywać wiele czynności na raz, lubią większe zadania dzielić na mniejsze. Nie lubią rutyny i powtarzalności. Dobre zawody dla tej grupy to handel i rozrywka oraz własna działalność gospodarcza.

Inne, bardziej introwertyczne mają swoje ulubione z ajęcia, wykazują się dużą wrażliwością, charakteryzują się wysoką kreatywnością i świetnie rozwiązują problemy. Przy długich albo skomplikowanych zadań  dochodzi u tej grupy do obwiniania siebie, skłonność do wpadania w depresję, znudzenie, wypalenia. Praca idealna to branża kreatywna, zawody gdzie potrzeba wrażliwości i empatii, praca poza biurem.

Wśród chorych na ADHD mamy także osoby uporządkowane, które cenią sobie dobrą organizację pracy, dobrze czują się w firmach strukturalnych, są często perfekcjonistami i mają skłonność do pracy od początku do końca bez przerw. Praca idealna dla tej grupy osób to praca w wojsku, w księgowości, i wszędzie tam, gdzie ceni się staranność, dokładność, dbałość o detale.

Temat ciekawy, podobnie jak depresja ma swoje tabu, które należy przełamywać.

#AgnieszkaMP #coaching #coachingirekrutacja #kryzys #biznes #praca #adhd