Jak zadbać o siebie

Aktualności
Poprzedni wpis
Planowanie…
Następny wpis
ADHD

Mi pomogło, może Wam też się przyda.

Po spotkaniu z Panią Katarzyną Romanowicz, psychologiem klinicznym otrzymałam informację jak pomóc sobie w sytuacji wojny jaka się toczy, tak by nie zwariować.

Pani Kaja podała kilka wskazówek którymi się dzielę:

  1. Dozuj informacje o wojnie – 2 RAZY PO 20 MINUT tyle nasz mózg jest w stanie przyjąć bez szkody dla nas samych w ciągu dnia.
  2. Jeśli Twoje dziecko „odgrywa wydarzenia wojenne w zabawie” – „bawi się w wojnę” pozwól na to, uczestnicz w zabawie i porozmawiaj o tym z dzieckiem.
  3. Staraj się nie dezorganizować swojego życia, jakie prowadziłeś do tej pory. Pamiętaj  o osobach którym pomagasz, ale także o swojej rodzinie i przede wszystkim o sobie. Twoje zdrowie jest najważniejsze, bo od tego zależy ile wsparcia udzielisz osobom, którymi się opiekujesz. Poświęcaj na pomoc tyle czasu ile możesz.
  4. Mierz siły na zamiary – dawaj z siebie tyle ile możesz, pomagaj tak jak możesz. Nie ma lepszej czy gorszej pomocy. Każda pomoc się liczy.
  5. Twoje myśli to nie rzeczywistość. Oddzielajmy nasze OBAWY przed tym co wydarza się NAPTAWDĘ.
  6. PRACUJ. Bez pieniędzy nie pomożesz Ukraińcom, których masz pod swoim dachem    i tym którzy jeszcze do nas przyjdą.
  7. Dbaj o siebie. Uprawiaj sport, idź do kina, dobrze się odżywiaj. Robisz to dla siebie ALE tez dla tych którymi się OPIEKUJESZ. Tu pomocna będzie zasada znana             z samolotów. Maska tlenowa najpierw dla siebie, potem dla dziecka.

#AgnieszkaMP #kryzys #wojna #Ukraina