AWANS I PANIKA PO AWANSIE!

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć o tym, jak zostałam coachem.

Oraz o  czasie w mojej karierze, kiedy nastąpiła panika i musiałam szukać pomocy u kogoś, kto wyprowadził mnie na równe tory. A stało się to przy okazji mojego AWANSU właśnie.

Pamiętam to było około 8 – 9 lat temu ze specjalisty, miałam awansować na managera. Zadzwoniono do mnie i powiedziano: „Pani Agnieszko, mamy dla Pani propozycję objęcia funkcji kierownika”.

Ja oczywiście tę propozycję przyjęłam, bo ona była fantastyczna i cudownie łechtała moje ego. W tamtym momencie się nie zastanawiałam. Po prostu przyjęłam ofertę.

Po kilku dniach przyszło zwątpienie i strach.

Wszyscy naokoło wiedzieli, że ja sobie poradzę. Ale ja sama spanikowałam i stwierdziłam, że to jest chyba trudniejsze niż mi się wydaje.

Pamiętam wtedy, w tej całej sytuacji pomógł mi mąż, który powiedział: „Słuchaj, u mnie w firmie jest taki ktoś, kto tam chodzi i jakieś takie różne rzeczy dziwne robi. Coach mówią na niego. I ludzie są bardzo zadowoleni i tacy pewniejsi siebie się stają po spotkaniach z nim”.

Wtedy miałam pierwszy raz zetknięcie z osobą, która wykonywała zawód coacha. Odbyło się kilka sesji i strach zmalał. Bardzo zmalał.

Coach nie nauczył mnie zarządzania ludźmi przez te kilka spotkań.  Natomiast tak przeprowadził cały proces, że zdałam sobie sprawę, że ja mam pokłady kompetencji i siły, żeby podjąć się tego zadania. Oczywiście wykonywałam pracę domową. Był cel na sesję, na cały proces, wszystko było prowadzone tak, jak należy.

Weszłam w nową rolę. Już pewniejsza, co nie znaczy, że nie robiłam błędów. Błędy w zarządzaniu ludźmi lider robi  przez cały czas. Uczy się na błędach. Upada i wstaje.

Te kilkanaście lat temu, stwierdziłam, że ja też tak chcę. Też chcę pomagać ludziom. To jest fantastyczne. Może mi się to przyda w pracy, a może kiedyś będę mogła przejść na swoją działalność. I tak się właśnie stało. Świadomie podjęłam chęć nauki zawodu coacha.  Żeby radzić sobie w życiu i pomagać też innym.

Także jak to mówią taka jest moja historia. Coachem jak widzicie jestem w dalszym ciągu i nadal mnie to kręci a innych mam nadzieję inspiruje😊

LINK do nagrania gdzie mówię o tym temacie nieco więcej.

📒👨🏼‍🎓📒 Jeśli tematy rozwoju kariery są Ci bliskie zapisz się do mojego newslettera.

Otrzymasz PREZENT – narzędzie, które pomoże Ci uporać się z 4 głównymi powodami blokującymi Cię przed zmiana kariery zawodowej! www.coachingirekrutacja.pl/newsletter

#sposobnakariere #AgnieszkaMP #coaching #kryzys #biznes #praca #kariera

 

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.