Exit Interview

Doradztwo rekrutacyjne, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Czy zmieniać pracę, gdy jest dobra?
Następny wpis
3 największe błędy w karierze zawodowej

CZY KIEDY ODCHODZIŁEŚ Z PRACY KTOŚ ZAPYTAŁ CIĘ O POWÓD?

Po kilku latach pracy w firmie, postanawiasz jednak ją zmienić, sam szukałeś, albo zaczepił Cię HeadHunter.

Właśnie złożyłeś wypowiedzenie, albo nawet dogadałeś się na odejście za porozumieniem stron.

Data wbita do kalendarza. Proces off-boardingu, albo de-rekrutacji jak to zwykł mawiać mój kolega, rozpoczęty.

I tyle. Cisza. Nikt z HRu się do Ciebie nie zgłasza, aby dopytać o to co skłoniło Cię do takiej decyzji. Nikt nie przeprowadza exit interview nikogo nie obchodzi, że wybrałeś inna ścieżkę kariery.

Przypadek z mojego życia. Na koniec pracy, HRom nie chciało się nawet porozmawiać ze mną o mojej decyzji. A byłam dobrym pracownikiem, nawet bardzo dobrym. Przyznam, że było mi zwyczajnie przykro, tak po ludzku.

Są firmy, w których taki proces jest normalna praktyka. Exit interview przeprowadza się pracownikiem, który dobrowolnie odchodzi z firmy. Pyta się o powody, o to co mogliśmy zrobić lepiej, o to czy widzi jakieś obszary do poprawy w firmie i czy by nas polecił mimo wszystko. Wyniki takich wywiadów anonimizuję się i korzysta po to by poprawić sytuację w firmie, wprowadzić usprawnienia, zatrzymać pracowników.

BARDZO JESTEM CIEKAWA, CZY KIEDYKOLWIEK DOŚWIADCZYLIŚCIE TAKIEGO SPOTKANIA NA KONIEC PRACY?

📒👨🏼‍🎓📒 A jeśli tematy rozwoju kariery są Ci bliskie zapisz się do mojego newslettera.

Otrzymasz PREZENT – narzędzie, które pomoże Ci uporać się z 4 głównymi powodami blokującymi Cię przed zmiana kariery zawodowej! www.coachingirekrutacja.pl/newsletter

#sposobnakariere #AgnieszkaMP #coaching #kryzys #biznes #praca #kariera

 

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.