3 największe błędy w karierze zawodowej

Coaching, Doradztwo rekrutacyjne
Poprzedni wpis
Exit Interview
Następny wpis
Dlaczego nie chce Ci się uczyć? Oto odpowiedź!

3 NAJWIĘKSZE BŁĘDY JAKIE ZROBIŁAM W KARIERZE ZAWODOWEJ

Agnieszka tak fajnie opowiadasz o tej karierze zawodowej. W sumie odniosłeś sukces. Tak, pracujesz na etacie, masz swoją firmę i w życiu Ci się układa.

Ale to zawsze tak było?

Mówię otwarcie nie zawsze tak było. Zresztą o tym piszę w swojej książce, do której link znajdziecie poniżej.

Jakie to błędy?

Po pierwsze moja kariera zawodowa przebiegała przez bardzo długi czas chaotycznie. Co to znaczy? Chaotycznie, to znaczy, że ktoś kiedyś do mnie zadzwonił, powiedział słuchaj, jest taka oferta albo otworzyłam ogłoszenie, bo to jest w sumie praca, którą mogłabym wykonywać. Kiedyś pracowałam w dziale sprzedaży, potem przeniosłam się do działu HR. To też był zupełny przypadek i przez bardzo długi czas w sumie nie wiedziałam, co tak naprawdę chcę w życiu robić za 5, 10, 15 lat ja chcę. To wszystko było dziełem przypadku.

Drugi błąd, to nie miałam absolutnie nikogo. W ogóle nie pomyślałam, są osoby, którym mogłabym przekazać pewne swoje wątpliwości tego, czy ja jestem osobą na odpowiednim miejscu, czy mam jakieś luki kompetencyjne, które powinnam uzupełnić tak, żeby pójść gdzieś dalej.

Czy w ogóle praca powinna być zgodna z moimi wartościami? W ogóle na takie rzeczy nie przychodziły mi do głowy, a dawno, dawno temu nikt o coachach, mentorach, doradcach zawodowych nie słyszał.

Trzecia rzecz, która myślę, bardzo spowolniła na początku moją karierę zawodową, to było to, że nie budowałam własnego PRu. Co przez to rozumiem?

Zupełnie nie myślałam o tym, że należałoby skupić się na sobie i pokazywać np. robotę, którą się dobrze zrobiło. Ja wiedziałam, że moje koleżanki i koledzy w sumie to robią, ale tak sobie myślałam kurczę, Agnieszka na pewno Cię tam sami docenią. I faktycznie tak było. Tylko, że tego było tyle, a moi koledzy robiąc połowę tego co ja mieli tak, takie awanse i takie nagrody, i takie pochwały.

Widzę to z perspektywy czasu, natomiast uważam, że był to jakiś mój błąd. Oczywiście wyciągnęłam z tego lekcję, natomiast znowu ta kariera zdecydowanie przyspieszyła i byłaby w tym miejscu, w którym jest obecnie dużo, dużo wcześniej.

Trzy błędy, trzy nauki.

Link do nagrania

📒👨🏼‍🎓📒 Jeśli tematy rozwoju kariery są Ci bliskie kup książkę Sposób na karierę! www.coachingirekrutacja.pl/sklep

#sposobnakariere #AgnieszkaMP #coaching #kryzys #biznes #praca #kariera

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.