W październiku 2023 mamy spory spadek ilości ofert pracy zgodnie z raportem dostępnym pod tym linkiem.

W sumie większość stanowisk odnotowuje spadek. Dla całości to 17% mniej. Trend spadkowy jest kontynuacją spadku wrześniowego.

Największy widoczny jest w branży IT, aż 39 % mniej ofert niż rok temu. Spadki także w  HR (-36%), finansach (-33%), marketingu (-14%).

A bardzo dobrze ma się sektor medyczny (nie wiem, czy się cieszyć – bo to oznacza, że nie ma kto leczyć). Poszukiwani są także pracownicy fizyczni.

Każdego roku, koniec roku to zwolnienie w rekrutacjach. Święta, zamykanie roku i tak dalej. W tym roku jednak trend spadkowy zaczął się niestety szybciej.

Czy to znaczy, że osoby, które zmieniają pracę nie maja szansy? Jasne, ze mają. Przecież oferty nadal są, tylko mniej. Oznacza to jednak, że naprawdę trzeba się mocniej wysilić. Lepiej zrobić CV, lepiej przygotować do rozmowy, szukać codziennie a nie od przypadku do przypadku.

Jeśli szukasz pomocy w takich sprawach, a może teraz nadszedł czas aby pomyśleć o zmianie lub założeniu własnego biznesu – jestem do pomocy.

Spotkajmy się (bezpłatnie) i omówimy jak mogę Ci pomóc zrealizować Twoje cele😊

biuro@coachingirekrutacja.pl

#GrantThornton #praca #coaching

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.