Jak wybrać coacha?

Coaching, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
CO to jest coaching?
Następny wpis
Narkotyki w pracy

Szarlatan, znachor, ciało astralne – czyli jak wybrać coacha dla siebie?

W tym wpisie nie odniosę się do dyskusji , że coaching jest przereklamowany, nie działa albo to bajka. Wierzę w tę metodę bo sama jej doświadczyłam i doświadczam obecnie w pracy z Klientami.

Post dla tych co kiedyś będą potrzebować coacha.

  1. Wybór coacha jest elementem bardzo ważnym, ponieważ to coach ma wpływ na efekt i jakość całego procesu.
  2. Coach ma Ci pasować! Masz czuć się z nim dobrze. Ma być chemia, czyli podczas spotkania powinna wytworzyć się atmosfera zaufania. Coach i etyka to jedność.
  3. Zanim wybierzesz, spotkaj się z dwoma-trzema coachami aby mieć porównanie. Pierwsze sesje zapoznawcze powinny być za darmo. To rodzaj rekrutacji lub jak kto woli – castingu.
  4. Coach powinien mieć certyfikację. Ma się znać na rzeczy, bo za to płacisz. Jest wiele szkół, które kształcą dobrze a zdobywanie tego zawodu do łatwych nie należy. Ja ukończyłam #ICCPoland. Certyfikat znajdziesz na mojej stronie. Czyli można przyjąć, że znam się na temacie.
  5. Rekomendacje – o dobrych coachach się mówi. Może nie każdy udzieli Ci informacji wprost, ale na pewno najlepsi mogą liczyć na polecenia. Znowu porównam – jak z dobrym lekarzem czy nauczycielem angielskiego.