Najważniejsza rzecz jaka pomoże Ci w karierze?

Doradztwo rekrutacyjne, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Strach to taka blokada na kołach
Następny wpis
Czego w życiu bałeś się najbardziej?

JAKA JEST JEDNA RZECZ, KTÓRA POMOŻE CI W KARIERZE ZAWODOWEJ?

CHOĆ JEST BARDZO STRESUJĄCA. TO UMIEJĘTNOŚĆ WYSTĘPOWANIA PUBLICZNE.

Dlaczego wystąpienia są takie ważne? Dlatego, że zdarza się nam występować częściej niż byśmy sobie tego życzyli.

Wielu moich klientów staje przed dylematem i strachem kiedy musi na przykład coś zaprezentować. Jakiś swój pomysł, albo  coś obronić lub ubiegać się o jakieś fundusze na przykład na zarządzie. Jednocześnie wielu moich klientów ma problemy nawet z tym, żeby odezwać się w grupie ludzi, także zespołu. Dostają po prostu zacisku krtani. Nie są w stanie nic wydukać, boją się ośmieszenia tego, że powiedzą coś nie tak.

W takich razach doradzam, że jeżeli się czegoś boisz – zacznij to ćwiczyć. Tylko w takich warunkach, które pozwolą Ci na rozwój tej kompetencji –  występowania publicznego w bardzo przyjaznym środowisku, gdzie jest miejsce na błędy z jednoczesnym ogromnym wsparciem grupy. Takim miejsce jest klub Toastmasters.

Ja do takiego klubu należałam ponad 3 lata w Polsce. To był klub polsko-języczny. Potem przed wybuchem wojny, łączyłam się z Moskwą online, gdzie pozwolono mi uczestniczyć w spotkaniach, tak żebym mogła szlifować już bardziej język rosyjski, niż samo występowanie.

Uwierzcie mi, że zaczniecie powoli ćwiczyć w sobie tę kompetencje i będzie Wam łatwiej odezwać się w grupie osób, przejść rozmowę rekrutacyjną.  Przecież rozmowa kwalifikacyjna to nic innego jak sprzedaż samego siebie. Cokolwiek byście nie mówili, uważam że tak się właśnie dzieje. Ja sprzedaję siebie, a zrobi to lepiej osoba, która nie boi się, wie jak nawiązać kontakt wzrokowy, wie jak gestykulować, wie kiedy zrobić pauzę, by skupić uwagę rozmówcy.

Gorąco Was zachęcam żebyście przynajmniej przemyśleli te propozycje i podpowiedź.  Gdybym miała podać jedną rzecz, która pomoże w karierze zawodowej to są to właśnie wystąpienia publiczne.  Nawet jeśli nie chcecie finalnie być mówcą #TEDEX. Chodzi o to by poznać przynajmniej podstawy i umieć wykorzystać j w pracy zawodowej, we własnym biznesie albo na weselu przemawiając jako drużba😊

 

Jeśli chciałbyś podobnie jak JA odważniej i bez strachu dokonać zmiany w karierze zawodowej przyjdź na mój bezpłatny webinar 6 lipca o godzinie 19:00.

  • W ciągu 60 minut pokażę Ci jak pokonać strach i obawy przed zmianą.
  • Zademonstruję praktyczne narzędzia.
  • Omówię przykłady własne i moich klientów.
  • Otrzymasz PREZENT, który będzie dla Ciebie inspiracją i pomoże podjąć decyzję o zmianie kariery zawodowej!

Nie może Cię zabraknąć zapraszam!

LINK do zapisu znajdziesz TUTAJ  https://webinar.webtolearn.io/278-008-590

 

#sposobnakariere #AgnieszkaMP #coaching #kryzys #biznes #praca #kariera

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.