Czy osoba z depresją może skorzystać z coachingu kariery?

Może,  o ile temat depresji został już zaadresowany u psychologia lub psychiatry i Klient jest pod stałą opieką lekarza, osoba leczy się już farmakologicznie (uczęszcza na terapię) lub z tej depresji właśnie „wychodzi”.

Jednym słowem nie ma przeciwskazań by osoba korzystała z doradztwa zawodowego w tym samym czasie w którym odbywa się leczenie depresji. Własny biznes, zmiana pracy, pokonanie przeciwności w obecnej pracy to można robić paralelnie.

Dlaczego o tym piszę?

Bo ostatnim zbiegiem okoliczności (a może nie???) trafia do mnie sporo osób  w sytuacja opisanej powyżej. Chcą zmiany zawodowej,  otwarcia własnego biznesu, zmiany w obszarze kariery a ja zawsze wtedy pytam i sprawdzam, czy podjęte zostało już leczenie z lekarzem specjalistą bo ja takiej pomocy nie udzielam, nie znam się i nie wolno mi. W sytuacji gdy coach decyduje się na prowadzenie jakiegokolwiek coachingu osoby w depresji może spowodować pogorszenie stanu Klienta. Bo zamiast rozwiązywać problemy, jeszcze dokładamy zadania do wykonania.

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać informację z obszaru kariery zawodowej już dziś!  Newsletter | Coaching i rekrutacja

#AgnieszkaMP #coaching #coachingirekrutacja #kryzys #biznes #praca #depresja

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.