Młode pokolenie jednak nie takie straszne?

Według badań Kincentric Polska covid spowodował, że osoby przed 25 rokiem życia (Zetki) poczuły się bardziej związane z firmą.

Ta zmiana spowodowana jest tym, że dla wielu firm to co przed pandemią nie było możliwe nagle stało się możliwe. Wzrosła elastyczność organizacji i ich zwinność a to jest u Zetek w cenie.

Młodzież w tym trendzie upatruje większe szanse zawodowe. Po pandemii Zetki stwierdziły, że firma daje im warunki prezentowania nowych pomysłów (wzrost o 13 pkt proc.), czy rozwoju poprzez udział w fajnych projektach (wzrost o 9 pkt proc.).

Co jeszcze wiemy o ZETKACH?

Zetki stanowią ok. 10 % wszystkich pracowników w Polsce czyli ok. 2,5 miliona. Do 2028 r. ilość ta wzrośnie do 58 proc. całej globalnej kadry.

Zetki doceniają wolność w wyborze sposobu wykonywania pracy oraz większą elastyczność swojej roli, np. mobilność między stanowiskami, dopasowywanie zadań do umiejętności i swoich potrzeb rozwojowych.

Cenią też, gdy organizacja pozwala na eksperymentowanie i uczenie się na błędach oraz bardzo zwracają uwagę na CSR – tj, że mają wpływ na społeczeństwo i społeczność lokalną

Zetki chcą umożliwienia rozwijania swoich pomysłów z menedżerem, ale takim który będzie zachęcał do prezentowania nowych rozwiązań.

Czy to aż tak różni się od tego ca ja bym chciała a już dawno Zetką nie jestem? W sumie mogłabym podpisać się pod większością tych faktów i życzeń.

Dane pochodzą ze strony PulsHR.

#coacingirekrutacja #AgnieszakMP #kryzys #praca #biznes#PulsHR