Pan czy Pani?

Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Audiobook
Następny wpis
Wystąpienia publiczne

Jaką formę osobową stosować w instrukcjach? Albo zeszytach ćwiczeń? Albo narzędziach jakich używa się na szkoleniach lub na coachingu?

Chwilę temu tworzyłam narzędzie coachingowe o podnoszeniu samooceny i daję słowo miałam trudność jaką formę zastosować. Chciałbyś czy chciałabyś? Pani czy Pan?

Nie da się wszędzie sprytnie unikać formy osobowej zwracając się bezpośrednio „Ty” .

W tym temacie faktycznie potrzebuję edukacji bo nigdy nie było mi to potrzebne. Wiem jednak, że obecnie wiele osób odważniej mówi że chce aby się do nich zwracano w taki albo inny sposób. W moim dylemacie, na odsiecz ruszył mój kolega @Krzysztof Jakubowski (#sztukagadania). Doradził mi aby na samym początku mojego poradnika wytłumaczyć czytelnikom, że dokument przeznaczony jest zarówno dla pań jak i panów natomiast będę zwracała się w nim do wszystkich per „Czytelniku” unikając wszelkich niepewności.

Jest to ciekawy wybieg i tak właśnie zrobiłam. Jednak rozmawiając o tym z córkami lat 16, okazało się że wiele z ich koleżanek czy kolegów nie chce aby zwracać się do nich jako kobieta lub mężczyzna ale bezosobowo/bezpłciowo (nie wiem jak to inaczej określić).  I wtedy zupełnie się pogubiłam.

Nie wiem czy spotykacie się z takimi zagwozdkami. Ja gdzieś w tym wszystkim się gubię i chwała bogu że są mądrzejsi ode mnie którzy mogą mi coś doradzić.

Jeśli znacie jakieś inne metody albo podpowiedzi jak można ten temat zaadresować to ja bardzo chętnie wysłucham, przeczytam, dowiem się.

#sposobnakariere #AgnieszkaMP #coaching  #kryzys #biznes #praca

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.