Poznaj sekrety najlepszego rozpoczęcia dnia pracy!

Aktualności, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Picie w pracy
Następny wpis
Coaching to ściema a coache to hochsztaplerzy!

Poznaj sekrety najlepszego rozpoczęcia dnia pracy!

Sposób w jaki zaczynamy nasz poranek nadaje ton całemu dniu. Kiedy wychodzimy z domu bez przygotowania, często jesteśmy spóźnieni do pracy wtedy narasta napięcie, cały dzień układa się nie po naszej myśli. Jesteśmy zestresowani, zamiast skupić się na produktywnym dniu.

A dobry początek dnia zależy od dobrego snu. Dobry sen natomiast zależy od planu organizacji rzeczy, które będą potrzebne rano. Im mniej musisz zrobić rano, tym większe prawdopodobieństwo, że dotrzesz do pracy na czas.

Poniżej kilka podpowiedzi co zrobić wieczorem, aby pomóc sobie dobrze zacząć dzień. Osobiście wykonuję większość z tych rzeczy i dzięki nim nigdy się nie spóźniam. Także przetestowane!

PRZYGOTUJ SOBIE UBRANIA, JAKIE ZAŁOŻYSZ RANO. Także buty czy biżuterię. Wszystko po to by rano nie zastanawiać się co do czego pasuje.

UMIEŚĆ WSZYSTKO, CO BĘDZIESZ MUSIAŁ ZABRAĆ ZE SOBĄ RANO W MIEJSCU KTÓRE POZOWLI CI O NICH PAMIĘTAĆ np. – stół w kuchni albo półka przy drzwiach. Co przygotowujemy? Laptop, teczka, kluczyki do samochodu, telefon komórkowy, torebka, płaszcz, parasol, lista zakupów lub rachunki z pralni chemicznej.

PRZYGOTUJ ŚNIADANIE JUŻ WIECZOREM (jak filmie „Miś” – śniadanie jem wieczorem…). Napełnij dzbanek do kawy. Jak masz super wypasiony ekspres – zaprogramuj go tak, aby parzył się podczas ubierania. Przygotuj stół do śniadania, odkładając pudełka z płatkami, czy innymi produktami, które mogą „leżeć” bez lodówki.

PRZYGOTUJ SOBIE LUNCH DO PRACY. Zrób kanapkę lub włóż sałatkę do szczelnego pojemnika. Jeśli będziesz kupować lunch, upewnij się, że masz wystarczająco dużo gotówki, aby za niego zapłacić. Na zeszyt nie dają😊

WYLOGUJ SIĘ Z KOMPUTERA, WYŁĄCZ TELEWIZOR I ODŁÓŻ TELEFON NA GODZINĘ PRZED SNEM. I tu uwaga telefonu nie umiem odłączyć na godzinę przed snem. Lubię czytać w łóżku. A badania pokazują, że oglądanie telewizji, korzystanie z poczty elektronicznej lub Internetu na godzinę przed położeniem się do łóżka budzi mózg, zamiast przygotowywać go do snu.

PRZED POŁOŻENIEM SIĘ DO ŁÓŻKA WEŹ GORĄCĄ KĄPIEL LUB PRYSZNIC. Stopniowe obniżanie temperatury ciała w miarę ochładzania się pomaga wywołać sen.

JEŚLI JESTEŚ SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM DZIECI – POŁÓŻ JE DO ŁÓŻKA NA GODZINĘ PRZED SWOIM SNEM. My dorośli – potrzebujemy się zrelaksować, nie będąc “na służbie”, dopóki ich głowa nie uderzy w poduszkę.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE RUTYNA SNU TWOICH DZIECI ODZWIERCIEDLA TWOJĄ. Rozłóż ubrania, złóż rzeczy na start, wykąp się.

USTAW BUDZIK TAK, BY DAĆ SOBIE MINIMUM SIEDEM GODZIN SNU i godzinę przed czasem wyjazdu następnego dnia rano. Osobiście potrzebuję 8 godzin, inaczej jestem mocno niewyspana.

Proste zasady, a jak trudne czasem do wykonania. Ja taką rutynę wykonuję co wieczór, no oprócz dzieci bo to nastolatki i zasypiają same.

Gorąco Was zachęcam do takich praktyk a gwarantuje w dzień pracy wejdziecie spokojniejsi. No chyba, że stanie w korkach odpowiednio podniesie ciśnienie, ale to już inna para kaloszy😊

Co byście dodali do listy aby dzień rozpoczął się lepiej?

Jeśli chciałbyś otrzymywać więcej informacji o budowaniu kariery zawodowej zapisz się do newslettera www.coachingirekrutacja.pl/newsletter. Zapisując się otrzymasz narzędzie, które pomoże Ci uporać się z 4 głównymi powodami, które powstrzymują Cię przed zmiana kariery. Praktyczne ćwiczenia i porady do samodzielnego wykorzystania od zaraz!

#sposobnakariere #AgnieszkaMP #coaching #coachingirekrutacja #kryzys #biznes #praca #depresja

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.