Coaching, Doradztwo rekrutacyjne

Praca z Klientem on line

Poprzedni wpis
Moja pierwsza książka
Następny wpis
Fragment książki

Czy spotkanie coachingowe on line jest tak samo wydajne jak „na żywo”? Pytanie tak przy okazji wakacji i bycia z daleka od domu.

Tak jest tak samo dobre o ile Klient ma spokój w pomieszczeniu z którego się łączy. Ja zastrzegam taki wymóg w umowie, inaczej nie ma skupienia a rozpraszacze zabierają cenne minuty. Kilka razy zdarzyło się, że podczas spotkania wchodziły dzieci, pies albo mąż. Niestety spotkanie od razu traci na płynności, wybija z rytmu i traci na wartości.

W spotkaniach na żywo korzystam z papieru, postitów, podręcznika, testów i innych narzędzi. Jednak to samo można zrobić on line. Często wcześniej wysyłam część materiałów jakie mogą się przydać kurierem albo proszę o ich wydrukowanie, uprzedzam by mieć pod ręką długopis i kartki.

Spotkania on line dają możliwość wielu osobom połączyć się z różnych miejsc na ziemi. Ja takie sesje miałam z osobami z USA, Brazylii, Czech, Finlandii, Ukrainy, Białorusi, Szwecji i Rosji (ostatni kraj przed wybuchem wojny) i wielu miast w Polsce. Mnie to osobiście kręci.

Nie przeczę, że mam też Klientów, którzy chcą i wymagają by spotkać się osobiście. I tak robimy. Wedle życzenia. Elastyczność w każdym calu. Klient ma się czuć dobrze i pewnie. Koniec.

#AgnieszakMP #coachingrecruitment #coaching #binzes #praca #biznes #kryzys #pracazdomu

Podziel się tym