Dziś prezentuję fragment z mojej nowej książki a w nim nieco o własnym PR na przykładzie Klientki. Wersja pisana poniżej, audio w filmie – do wyboru.

Dobrym przykładem, kiedy nieco własnego PRu pomaga w karierze zawodowej pokaże na przykładzie z życia wziętym mojej Klientki Ewy. Ewa pracowała w bardzo dużej i renomowanej firmie już kilka lat z powodzeniem wypełniając swoje obowiązki, realizując założone cele, uzyskując bardzo dobre, roczne oceny pracy.  Niestety te codzienne sukcesy nie przekładały się na realizację celu zawodowego Ewy jakim był awans na wyższe stanowisko. Ewa nie rozumiała dlaczego wszyscy dookoła zmieniają miejsce w strukturze a ona  nie.  Dziewczyna dobrze wiedziała, że jej doświadczenie zawodowe nie było gorsze od innych, ba może nawet lepsze, podobnie z kompetencjami i zaangażowaniem.

W momencie odczuwania takiej frustracji pojawiła się u mnie.

W trakcie procesu coachingu okazało się, że Ewa jest osobą nieśmiałą, z serii tych „nie lubię mówić głośno o swoich osiągnięciach”. Przypominała mi mnie z wczesnych lat mojej kariery zawodowej. Po wyznaczeniu celu na proces od razu zabrałyśmy się za analizę stanu obecnego. Zaczęłyśmy rozpoznawać, co ludzie, którzy są promowani, robią inaczej niż robi Ewa (albo nie robi). Jakie luki widać między tymi działaniami.

Klientka krok po kroku zdała sobie sprawę, że Ci z grupy awansowych po pierwsze otwarcie komunikują, że mają ambicję na zmianę. Po drugie „pokazują siebie i swoje wyniki”, po trzecie wiedzą z kim w firmie dobrze żyć, aby w razie potrzeby uzyskać potrzebne wsparcie do uzyskania promocji.

Zanim rozpoczęłyśmy przygotowanie konkretnego planu realizacji zniwelowania „braków” Ewa odpowiedziała sobie na pytanie, czy działania jakie wykonują jej koleżanki i koledzy aby awansować są zgodne z jej wartościami. Czy to jest to czego naprawdę chce i jest w stanie dalej kontynuować proces. Jako że odpowiedź była twierdząca na koniec procesu coachingu Ewa z moją pomocą zbudowała konkretna listę rzeczy do wykonania, które przybliżyły ją bardzo do wymarzonego awansu.

LINK DO NAGRANIA

#AgnieszakMP #coachingrecruitment #coaching #binzes #praca #kryzys #rekrutacja #rozwój #książka

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.