Przygotowanie do zmiany pracy – nigdy w emocjach!

Doradztwo rekrutacyjne
Poprzedni wpis
Grasz w kolory? Insights Discovery!
Następny wpis
Wyniki badania EY

Przygotowanie do zmiany pracy – nigdy w emocjach!

Zmiana pracy to ważny etap w życiu zawodowym, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Taka zmiana nigdy nie powinna być podejmowana w chwili emocji. Jednym z ważniejszym aspektów decyzji na pewno będą sprawy finansowe, które wiele osób skutecznie hamują przed podjęciem zmiany kariery zawodowej.

Oto cztery kroki o jakie należy wykonać, zanim zaczniemy działać.

Krok 1: Analiza Finansowa

Przed podjęciem decyzji o zmianie pracy zalecam dokładną analizę swojej sytuacji finansowej. Sprawdź swoje obecne wydatki, dochody i oszczędności. Odpowiedz sobie na pytanie, czy masz wystarczające oszczędności, które pozwolą Ci utrzymać się przez okres poszukiwania nowej pracy i ewentualne opóźnienia w znalezieniu zatrudnienia. Ja to nazywam poduszką finansową.

Krok 2 i 3: Ocena Wydatków i Budżetowanie

Przeprowadź analizę swoich wydatków, aby zidentyfikować obszary, w których możesz zaoszczędzić. Określ, które wydatki są niezbędne, a które można zredukować lub wyeliminować. Stworzenie realistycznego budżetu pomoże Ci zapanować nad finansami i zaoszczędzić dodatkowe środki na okres przejściowy między pracami. Ten krok tyczy się generalnie życia, kto tego nie robi ma problemy finansowe. Jednak kiedy jesteś bez źródła dochodu sprawa pieniędzy urasta do rangi nr 1.

Krok 4: Komunikacja z Bliskimi

Niebagatelny jest wpływ Twojej decyzji na życie osobiste i rodzinną stabilność. Ważne jest, aby otwarcie rozmawiać z partnerką/partnerem o planowanej zmianie pracy. Upewnij się, że mają pełną świadomość Twoich intencji i zrozumienie, dlaczego ta zmiana jest dla Ciebie ważna. Spróbuj uzyskać wsparcie i zrozumienie, aby razem mogliście znaleźć najlepsze rozwiązania dla Waszej rodziny. Wiele razy moi Klienci mówili mi, że chcą zmienić prace, ale rodzina nie pozwala na taki ruch. Z wygody, z obawy, z braku zrozumienia…

CZTERY WAŻNE KROKI, KTÓRE…. IDĄ W ZAPOMNIENIE , KIEDY ODEJŚCIE PODYKTOWANE JEST SPRAWĄ ZDROWIA. ZDROWIE WAŻNIEJSZE OD PIENIĘDZY.

LINK DO NAGRANIA

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.