Na rozmowie rekrutacyjnej dokonuje się sprzedaż. Firma kupuje kompetencje kandydata a kandydat obietnicę firmy. Dla mnie to czysta transakcja sprzedaży, choć wiem, że dla wielu osób to będzie prowokujące podejście.

Świetnie w tym temacie piszę Robert Zych w książce „Gen sprzedawcy”.

„ Jeśli ktoś zapytałby mnie , jaka jest kluczowa umiejętność naszych czasów , odpowiedziałbym , że jest nią sprzedawanie . Niezależnie od tego , czy wkraczasz na rynek pracy , czy masz na nim ugruntowaną pozycje będziesz musiał sprzedawać : swoją wiedzę i umiejętności pracodawcy, swoje idee i projekty współpracownikom, swoje towary lub usługi klientom. Nie zawsze będzie to sprzedaż dosłowna – transakcja zakończona transferem pieniędzy, ale nawet sprzedaż metaforyczna , dzięki której uda Ci się zaprezentować siebie i swój dorobek, wymagać będzie umiejętności i przygotowania, wiary w siebie i swoje możliwości”.

#AgnieszkaMP #coaching #coachingirekrutacja #kryzys #biznes #praca #sposobnakariere

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.