Z jakimi problemami przychodzą Klienci na coaching kariery…

Coaching, Doradztwo rekrutacyjne
Poprzedni wpis
Lekarzu, najpierw ulecz się sam!
Następny wpis
Jak wysokość wynagrodzenia wpływa na Twoje wynagrodzenie?

Z JAKIMI PROBLEMAMI MOŻESZ ZGŁOSIĆ SIĘ DO COACHA KARIERY (zarówno w coachingu indywidualnym, jak i grupowym)

Tak naprawdę do problemów i celów jest tyle ile ludzi. Każdy ma swoje COŚ – CO CHCIAŁBY ROZWIĄZAĆ/PRZEZYWCIĘŻYĆ. Poniżej przedstawiam te tematy, które na przestrzenia 8 lat mojej praktyki coachingowej pojawiają się najczęściej:

  1. Zawodowy rozwój i awans: potrzeba porozmawiania o sposobach na rozwój swoich umiejętności, zwiększenie efektywności pracy, doskonalenie kompetencji, jako szef lub strategii awansu w karierze. Zwłaszcza u osób awansowanych szybko bez zaplecza przygotowującego do nowej roli.
  2. Zmiana kariery: całe życie robiłem coś, ale już nie chcę tego robić, chcę zmiany…nie wiem co to miało by być, ale na pewno nie to co robię teraz.
  3. Znalezienie balansu – życia zawodowego i osobistego: mam problem, żeby znaleźć ten moment równowagi między pracą a życiem osobistym, nie mam strategii zarządzania czasem, priorytetami i nie umiem radzić sobie ze stresem.
  4. Zarządzanie konfliktami i relacjami zawodowymi: szukam wsparcia i wiedzy w rozwiązywaniu trudności związanych z konfliktami w miejscu pracy, nawiązywaniem pozytywnych relacji z kolegami z pracy i radzeniem sobie z trudnymi współpracownikami.
  5. Planowanie kariery: chcę w końcu sterować swoją karierą a nie działać na chybił trafił… jak zaplanować swoją karierę, jakie kroki podjąć, żeby znowu nie działać na oślep i bez sensu….
  6. Podniesienie samooceny – moi koledzy w połowie nie wiedzą tego co ja, a jednak czują się i zachowują pewniej ode mnie. Czy ja t wyniosłam z domu? Czy da się sobie bardziej zaufać? Jako pokazać moje umiejętności pracodawcy?
  7. Przejścia w różnych kierunkach – z korpo, na swoje , z firmy do firmy, z e swojego do firmy… każda konstelacja możliwa.

Tak jak napisałam wyżej, lista jest niewyczerpana. Często klient przychodzi z kilkoma problemami na raz, i trzeba się do nich po kolei zabrać, nieraz kariera mocno wpływa na życie rodzinne innych razem, praca zakłóca spokój w domu i relacje z dziećmi/żona.

Jedno jest pewne, osób które maja takie problemy jest więcej niż myślisz…i niż pokazują „zadowolone” media społecznościowe.

Gdybyś miał pytania co coachingu kariery zawsze zapraszam – pisz: biuro@coachingirekrutacja.pl

#karieranieodzera #coaching #praca #kariera

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.