Doradztwo rekrutacyjne, Nauka i samokształcenie

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZMIANY KARIERY ZAWODOWEJ?

Poprzedni wpis
Siła feedbacku
Następny wpis
SUTKI, GOŁE KLATY I SATYNOWE PIŻAMKI. CZYLI PRACOWNICY BEZ KOMPLEKSÓW

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZMIANY KARIERY ZAWODOWEJ?

Przede wszystkim MĄDRZE.

🔴Co to znaczy mądrze? To znaczy SYSTEMOWO.

A tak na początku nie robi wielu moich Klientów zanim trafią do mnie.
✔️Kupują drogie kursy, podyplomówki, MBA, szkolenia… a wszystko totalnie niedopasowane do celu. Dzieje się tak, bo cel w sumie nie jest dobrze określony.
Klient, chce zmiany zawodowej, tylko nie wie do końca jakiej. Więc robi to co wydaje mu się, że zadziała. To na co ma szybki wpływ.

✔️A trzeba zacząć od początku.
Jeśli chcesz zmienić pracę, to radzę i proszę najpierw zastanów się „na jaką”.
To jest najtrudniejszy krok i w procesie coachingu on „boli najbardziej”. Bo jest trudny, często trzeba mocno pogrzebać w wartościach, swoich pasjach, talentach, rzeczach których na pewno nie chce się robić. W tym co „mówią inni”, jakie są oczekiwania wobec nas i jakie oczekiwania i marzenia my mamy wobec siebie.

✔️Dopiero kiedy masz jasno określony cel np.: pracowałam w marketingu, ale chcę organizować wycieczki zagraniczne dla Klientów pragnących cichych i nieodkrytych miejsc – to dopiero w tedy sprawdzasz jakie kompetencje albo wiedza są Ci do tego potrzebne. A jaką wiedzę już posiadasz.
Wtedy okazuje się, że podyplomówka z zarządzania aż tak się nie przyda. Lepiej abyś zapisał się na kurs albo poszukał wiedzy z zakresu funduszy unijnych, albo przeszedł szkolenie z social media i promocji swojej usługi. Bo w korpo robi się to innymi budżetami i mechanizmami. A na swoim to nieco inaczej.

🔴Także przestrzegam przed wydawaniem pieniędzy bez sensu. Na tracenie czasu, który nie przybliży nas do celu. Na chaotyczne działania.

LINK do FILMU

📒👨🏼‍🎓📒 Jeśli tematy rozwoju kariery są Ci bliskie zapisz się do mojego newslettera. www.coachingirekrutacja.pl/newsletter

Otrzymasz PREZENT – narzędzie, które pomoże Ci uporać się z 4 głównymi powodami blokującymi Cię przed zmiana kariery zawodowej!

Podziel się tym