Dzietność w Polsce

Aktualności, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Fragment książki
Następny wpis
Powrót Pracownika

Czy bocian do Polski w kapuście dzieci przyniesie?

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w kapitalnym artykule na WP.

  • Ile będzie Polaków?
  • Czy grozi nam bezdzietność?
  • Kto będzie pracował na emerytury w Polsce?

Podsumowaniem całego artykuły jest stwierdzenie, że dzieci są i będą, ALE w krajach biednych, z dużym sektorem rolniczym, gdzie pozycja społeczna kobiet jest bardzo niska.

A co do samej Polski Cytując wprost za WP: „ Z dzietnością w Polsce delikatnie mówiąc nie jest najlepiej. Należy ona nie tylko do najniższych w Europie, ale również do najniższych na świecie i według danych Banku Światowego w roku 2020 wynosiła 1,38. Najniższą dzietność na świecie ma Korea Południowa (0,84). Gorzej od nas (…) wypadały takie państwa, jak Ukraina, Hiszpania, Włochy, Mołdawia, Grecja, Japonia, Luksemburg, czy Finlandia.

Polecam tekst źródłowy. W moim odczuciu ciekawie pokazuje zagadnienie rodzin, narodzin, starzenia się społeczeństwa i świata.

LINK do artykułu

#AgnieszakMP #coachingrecruitment #coaching #binzes #praca #biznes #kryzys #dzieci #dzietność #WP

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.