Powrót Pracownika

Doradztwo rekrutacyjne, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Dzietność w Polsce
Następny wpis
Workation

Pracował. Odszedł. Wrócił.

Czyli droga pracownika który wraca do firmy z którą wcześniej dobrowolnie opuścił.

W mojej wieloletniej karierze zawodowej w dziale personalnym oraz coacha kariery spotkałam się z różnym nastawieniem firm co do pracowników, którzy odeszli z firmy i mieli ochotę ponownie się w niej zatrudnić, po przepracowaniu jakiegoś kresu gdzie indziej.

Niektóre firmy śmiertelnie i na wieki wieków amen obrażają się na pracowników za to że ten śmiał rozglądać się za innym pracodawcą. Druga kategorii organizacji (a osobiście jestem wyznawcą tego podejścia), mówi „dobra teraz idziesz, ale nie zapominaj o nas. Jakby co możesz wrócić, próbować, zobaczymy”.

W mojej ocenie,  o ile pracownik nie ukradł albo się nie upił a rozstał się w przyjacielskich stosunkach może być łakomym kąskiem dla firmy bo wraca z nowym doświadczeniem, z nową wiedzą, z Klientami!!! Ja nie widzę tu minusów.

Z drugiej strony mamy powroty pracowników „po przejściach” o czym traktuje artykuł Dajmy pracownikom drugą szansę. To sie opłaci (pulshr.pl). Po depresji, dłuższej nieobecności, leczeniu.

Pracownik który wraca zna organizację, szybciej się wdraża i jest bardziej zaangażowany, bogatszy o doświadczenia z innej firmy.

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać informację z obszaru kariery zawodowej już dziś!  Newsletter | Coaching i rekrutacja

#AgnieszakMP #coachingrecruitment #coaching #binzes #praca #kryzys #rekrutacja #rozwój #książka #PulsHR

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.