Introwertyk nie będzie dobrym szefem?

Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
5 wskazówek które pomogą nie spóźniać się do pracy
Następny wpis
Kobieta kierowcą autobusu

INTROWERTYK NIE BĘDZIE DOBRYM SZEFEM?

Mam Klientów, którzy żyją w przeświadczeniu, że skoro nie są ekstrawertykami to nie nadają się na przełożonych, liderów. Podobnie myślą niektóre działy HR. Niestety. A to nie jest prawda, bo przełożony nie zawsze musi być błyskotliwą gwiazdą świecąca na nieboskłonie organizacji.

Introwersja nie predysponuje nas do bycia albo nie bycia liderem. Tak samo jak ekstrawersja. To nigdy nie jest znak równości i jedyny wskaźnik, który mówi, że masz umiejętności lub ich nie masz do zarządzania zespołem.

Tymczasem. Co introwertyk ma do zaoferowania w roli szefa – o ile oczywiście będziemy chcieli te pozytyw dostrzec.

  1. Po pierwsze. Ponieważ mało mówi to dobrze słucha. Czy usłyszy to już druga sprawa, ale słuchać na pewno będzie.
  2. Ponieważ słucha, może zauważyć rzeczy, które innym przejdą bokiem, bo się o nich nie dowiedzą.
  3. Z powyższych dwóch wynika trzecia zależność. Introwertyk ma potencjał do bycia dobrym obserwatorem. Jest taką „muchą” siedzącą na ściennie.
  4. Więcej informacji zdobytych ze słuchania, to więcej możliwości podejścia nieszablonowego co do zespołu, co do działania firmy.
  5. Introwertycy dobrze także przydzielają role do zadań, bo słuchając lepiej poznają człowieka.

Także jeśli jesteś Introwertykiem daj sobie szanse, jeśli  widzisz swoją karierę w roli lidera.

Ps. Jeśli szukamy przełożonego, który będzie także jeździł na targi, występował na konferencjach, „zaczepiał” aktywnie i żonglował piłeczkami dla uciechy klientów… to nie polecałabym introwertyka😊

Jakie jest Twoje zdanie w tym temacie?

📒👨🏼‍🎓📒 Jeśli tematy rozwoju kariery są Ci bliskie (tak na serio😉) zapisz się do mojego newslettera. www.coachingirekrutacja.pl/newsletter

Otrzymasz PREZENT – narzędzie, które pomoże Ci uporać się z 4 głównymi powodami blokującymi Cię przed zmiana kariery zawodowej!

#sposobnakariere #AgnieszkaMP #coaching #kryzys #biznes #praca #kariera

 

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.