Kierowca autobusu to kobieta!

Po lekturze #PULSUHR podejmuję temat pracy w męskich zawodach wykonywanych przez panie. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach zorganizowało kampanię rekrutacyjną. Jej hasło przewodnie to “Dziewczyny za kierownice w PKM Katowice!”. Kampania ma obalić mit, że tylko panowie dadzą radę prowadzić duży sprzęt.

Panie spokojnie mogą wybierać zawód kierowcy bo dzisiejsze autobusy są „przyjazne„ w obsłudze. Jeśli „złapiemy gumę”, przyjeżdża pomoc, nie trzeba samemu nic robić. Nie to co kiedyś…
Do tego dochodzą elastyczne godziny pracy, idealne dla osoby, która ma dzieci na wychowaniu. Przedsiębiorstwo obiecuje elastyczne godziny pracy dopasowane do potrzeby kandydatki.
Aby rozpocząć karierę kierowcy trzeba mieć prawo jazdy kat B, a w uzyskaniu prawka kategorii D pomaga firma.
Przyznam, że ja chętnie wsiadam do autobusu czy taksówki który prowadzi kobieta. Zawsze wywołuje to u mnie uśmiech i wzbudza sympatię. Czuję się też bezpieczniej, choć nie wiem z czego wynika u mnie takie przekonanie😊

Wg mnie pomysł na kampanię dobry i trafiony. Co sądzisz o zachęcaniu pań do wykonywania „męskich” zawodów?

📒👨🏼‍🎓📒 Jeśli tematy rozwoju kariery są Ci bliskie (tak na serio😉) zapisz się do mojego newslettera.
Otrzymasz PREZENT – narzędzie, które pomoże Ci uporać się z 4 głównymi powodami blokującymi Cię przed zmiana kariery zawodowej!
#sposobnakariere #AgnieszkaMP #coaching #kryzys #biznes #praca #kariera