ZASADA WIN-WIN, to strategia w której każdy wychodzi z twarzą i wygraną bo bierze się pod uwagę interesy obu stron. Dzięki takiemu myśleniu nawet potencjalni konkurenci mogą zostać partnerami.

Zasada ta może być stosowana w biznesie, przywództwie, w relacjach z rodziną, dziećmi. W opisanym na filmie przypadku mąż założył się ze mną, i wygrał. Jakby przegrał też by wygrał😊.

Podstawą filozofii win-win jest mentalność dostatku, która mówi, że zasobów wystarczy dla wszystkich. Dla mnie i dla Ciebie. Taki sposób myślenia wywodzi się z poczucia własnej wartości i bezpieczeństwa. Osoby z mentalnością dostatku lubią i umieją dzielić się prestiżem, uznaniem, szacunkiem, zyskiem, a także udziałem w podejmowaniu decyzji. Dla takich ludzi zwycięstwo to skuteczna współpraca, która przynosi korzyści obu stronom. Strategia WIN-WIN to nadawanie sprawom, procesom, określonego biegu w sposób jakiego nie mogłaby osiągnąć żadna z biorących w tym udział osób, gdyby pracowała w pojedynkę.

Kto ma mentalność dostatku? Kto stosuje tę strategię w życiu?

LINK do nagrania

📒👨🏼‍🎓📒 Jeśli tematy rozwoju kariery są Ci bliskie zapisz się do mojego newslettera. www.coachingirekrutacja.pl/newsletter

Otrzymasz PREZENT – narzędzie, które pomoże Ci uporać się z 4 głównymi powodami blokującymi Cię przed zmiana kariery zawodowej!

#sposobnakariere #coaching #kryzys #biznes #praca #kariera

 

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.