Zawód syreny

Doradztwo rekrutacyjne, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Zdrobnienia imion w pracy…
Następny wpis
Testy Gallupa – co mi dały
🧜Z cyklu zawody świata – KIM JEST ZAWODOWA SYRENA/SYREN?
 
zawód syreny to kiedy ktoś udaje, że jest syreną lub syrenim człowiekiem, często nosząc ogon ryby i wykonując pokazy w wodzie, aby zabawiać lub zainteresować ludzi. Często osoby wykonujące ten zawód muszą być nie tylko dobrymi pływakami, ale także aktorami, aby stworzyć realistyczne wrażenie bycia syreną. Chociaż to niezwykłe zajęcie, wymaga dużej pracy i zaangażowania, by osiągnąć profesjonalizm w tej dziedzinie. Po obejrzeniu dokumentu na Netflix o pracy syren byłam w szoku:)
 
Profesjonalne syreny angażują się w różnorodne działania:
1. Dla dzieci: Rozrywka na imprezach, włączając w to zabawy w wodzie, odpowiadanie na pytania, czytanie książek i robienie zdjęć.
2. Imprezy na plaży/basenie/wydarzenia luksusowe: Dodanie magii poprzez obecność, rozmowę z gośćmi i sesje fotograficzne.
3. Festiwale: Uczestnictwo w paradach, pokazach lub spotkaniach z publicznością.
4. Nauczanie pływania jak syrena: Organizacja warsztatów i lekcji dla różnych grup wiekowych na imprezach czy uroczystościach.
5. Aktorstwo/modeling: Udział w mediach, reklamach i sesjach zdjęciowych.
6. Występy w akwariach: Rozrywka dla gości poprzez pływanie, triki i rozmowy w zbiornikach z prawdziwymi stworzeniami morskimi.
7. Ambasador marek/influencer: Wykorzystanie platformy online do reprezentowania
 
🔔 Syrena albo syren mogą pracować dla siebie albo w FIRMIE!
1. Praca na własny rachunek wygląda podobnie jak na każdej własnej działalności:
• Zalety obejmują samodzielne zarządzanie, ustalanie harmonogramu, oraz decydowanie o zarobkach i kierunku działania.
• Wymaga to opracowania planu biznesowego, uwzględniającego oferowane usługi, ceny, godziny pracy, oraz strategię marketingową.
• Konieczne wydatki obejmują domenę internetową, reklamę, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ogon syreny, wyposażenie, rekwizyty i kostium.
• Aktywność w mediach społecznościowych.
• Możliwość rozpoczęcia własnej działalności w ramach licencji/franczyzy, co pozwala na naukę od doświadczonych syren i wykorzystanie marki w celu rozwoju biznesu.
• Budowanie sieci kontaktów i współpracy z innymi syrenami oraz doradcami.
 
2. Praca dla kogoś:
• Praca dla firm z branży rozrywkowej lub eventowej, takich jak firmy organizujące imprezy dla dzieci czy imprezy o wyższym standardzie dla dorosłych.
• Oferty pracy dla syren dostępne w różnych miejscach, takich jak akwaria, parki stanowe, firmy eventowe itp.
• Proces rekrutacji może wymagać demonstracji umiejętności w wodzie, zdolności do interakcji z publicznością i utrzymywania postawy pod wodą.
Ile zarabia syrena?
• Profesjonalne syreny mogą zarabiać około 70 tysięcy dolarów rocznie, ale kwota ta zależy od sposobu prowadzenia biznesu.
• Ustalenie cen zależy od wielu czynników, takich jak czas trwania wydarzenia, rekwizyty, przygotowanie, pomoc oraz koszt ogona syreny.
 
🧜O pracy dla syren czytałam tylko za granicą? Znacie kogoś kto wykonuje taki zawód?

2 komentarze. Zostaw komentarz

  • Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska
    17 kwietnia, 2024 07:59

    bardzo dziękuje za komentarz, czyli jest ktoś kto NAPRAWDE UPRAWIA TEN ZAWÓD! Skontaktuję się z Panią by porozmawiać szerzej i przeprowadzić wywiad:)

    Odpowiedz
  • Chciałabym kiedyś pracować jako syrena – na razie uczę się i doszkalam 😉 Początki można zobaczyć na IG @mermaid.to.be 🤍🧜‍♀️

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.