TO WIDZIMY SIĘ ZA 2 TYGODNIE….

W COACHINGU KARIERY (trochę jak u lekarza „na kontrolnej😊”)  spotykamy się na sesjach co dwa tygodnie. Dlaczego taki, a nie inny czasookres wyjaśniam poniżej:

Po pierwsze primo: coaching to proces, który wymaga czasu na zastosowanie i przyswojenie nowych umiejętności, strategii i sposobów myślenia. Częstotliwość co dwa tygodnie daje wystarczającą ilość czasu klientowi na wdrożenie nowych nawyków i eksperymentowanie z nimi między kolejnymi sesjami.

Po drugie: częstotliwość co dwa tygodnie uwzględnia również codzienne obowiązki i inne zobowiązania, jakie klient ma. Zbyt częste spotkania mogłyby zakłócać harmonogramy i prowadzić do nadmiernego obciążenia. Jeśli widzę, że tak jest i uczestnik jest przytłoczony, rozkładamy zadania na „mniejsze żaby”, albo przekładamy spotkanie o tydzień.

Po trzecie: klienci także potrzebują czasu na przygotowanie się do spotkania, zaplanowanie sesji, analizę postępów i ustalenie celów. Na refleksję. Częstotliwość co dwa tygodnie zapewnia im wystarczająco dużo czasu na te działania.

Warto pamiętać, że częstotliwość spotkań coachingowych może się różnić w zależności od preferencji coacha i klienta oraz specyfiki danego procesu. Istotne jest znalezienie równowagi między odpowiednią częstotliwością spotkań a czasem potrzebnym na praktykę i działanie poza nimi. Czasem kiedy widzę, że przerabiamy trudne tematy sama „zwalniam” tempo. Lub odwrotnie coaching kryzysowy wymaga spotkań co tydzień, bo człowiek jest w takiej niemocy, że musi otrzymywać wsparcie częściej niż w przypadkach „lżejszych”.

📒👨🏼‍🎓📒 Jeśli tematy rozwoju kariery są Ci bliskie, zapisz się do mojego newslettera.

Otrzymasz PREZENT – narzędzie, które pomoże Ci uporać się z 4 głównymi powodami blokującymi Cię przed zmianą kariery zawodowej!

LINK DO ZAPISU 

#coaching #praca #kariera

#karieranieodzera #coaching #praca #kariera

Dodaj komentarz

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Administratorem Twoich danych osobowych jest Coaching i rekrutacja Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z siedzibą przy ul. Mehoffera 23/16, Warszawa 03-131. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i możliwe do wycofania. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.