Nie lubię poniedziałków

Aktualności, Nauka i samokształcenie
Poprzedni wpis
Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Następny wpis
Duch

Jak polubić poniedziałki?

Niedziela, ale żołądek już boli, mdli Cię, oglądasz telewizję do późna odwlekając spanie, bo wtedy ranek przyjdzie zbyt szybko.

Brzmi znajomo? Może sam tak się czujesz, a może ktoś z Twojego zespołu na myśl o spotkaniu z Tobą – szefie, koleżanko, kolego, …

Badania ze USA, dowodzą, że najmniej produktywnym dniem tygodnia jest właśnie poniedziałek. Już wtedy aż jedna trzecia pracowników odczuwa zmęczenie. Może to wynikać z faktu, że podczas weekendu pracą martwi się aż 65% badanych.

Nie ma złotego środka, jak polubić poniedziałki. Znam osoby, które wieczorem w niedzielę rozpoczynają pracę, by być „ready” na ranek i jeszcze w domowych pieleszach przygotować się na poniedziałkowy szok.

Znam takie, które nie lubią tego dnia i będzie tak zawsze gdziekolwiek by nie pracowały, bo pracować nie lubią, po prostu.

Znam też takie osoby, które zapadają w poniedziałek rano w swoistą hibernację, jadąc na autopilocie do piątku godzina 17:00, by z powrotem wrócić do życia 17:01.

Pewnie najłatwiej jest tym osobom, które lubią swoją pracę, mają w miarę normalnego przełożonego, który traktuje ludzi z szacunkiem.

Albo tym, które rzetelnie i uczciwie wypoczywają w weekend nabierając „odporności” na nowy tydzień.