Coaching, Nauka i samokształcenie

Jak zostałaś coachem?

Poprzedni wpis
Whistlerblower
Następny wpis
Wypowiedzenie…

Dlaczego zostałaś coachem?

Co jakiś czas pojawia się to pytanie od znajomych, Klientów, innych coachów. Odpowiadam zawsze tak samo, wracając do sytuacji z przed dobrych kilkunastu lat.

Oto obejmuję nową rolę w firmie, ze specjalisty mam stać się managerem-kierownikiem-liderem! CZAS UCIEKA. Panika, bardzo chcę tej nowej roli, ale mam dużo obaw, niepewności, czy jestem wystarczająco dobra? Czy podołam? A co jak dam plamę? Co ludzie powiedzą?

Dziesiątki myśli kotłuje się w głowie.

I wtedy na ratunek przychodzi mi znajomy coach, który zgadza się przygotować mnie do nowej roli. Kilka sesji robi ogromną różnicę.  Zaczynam wierzyć w siebie. Na sesjach nie robimy „nic szczególnego”. Coach zadaje pytania, ja odpowiadam i znajduję rozwiązania, odrabiam pracę domową między sesjami… Po kliku tygodniach podejmuje rękawicę, obejmuję nowe stanowisko.

No i krucze okazuje się, że jestem w tym całkiem, całkiem dobra. Do dziś pamiętam te sesje i sukcesywnie narastające we mnie przekonanie, że jednak DAM RADĘ.

I to wtedy właśnie powiedziałam sobie” „Też tak chcę!” Też chcę pomagać ludziom. Tym co są pełni obawami, mają zniżoną samooceną, niepewnością co do kariery zawodowej i do tego co chcą robić w życiu. Zapisałam się na kurs ICC i oto jestem.

Taka Ci historia. I jestem z niej dumna.

Podziel się tym