Ta książka to próba bardzo osobistego przedstawienia nie tylko własnej ścieżki dojścia do obecnie wykonywanego zawodu, który daje spełnienie i satysfakcję, ale również całkiem spora garść porad i motywacji dla każdego, kto chce zmienić swoje życie, nie tylko zawodowe. Autorka – Agnieszka…
Olga Prokopiak
przeczytaj całość
 1. Strona główna
 2. Sposób na karierę! – książka

Sposób na karierę!

Czy da się pracować na etacie i naprawdę lubić to co się robi?
Jak połączyć pracę w firmie z własnym biznesem?
Gdzie w całej tej układance jest czas dla rodziny?
Czy mając apetyt i ambicje na jedno trzeba rezygnować z drugiego?

Jeśli nurtują Cię podobne pytania to ta książka pomoże Ci znaleźć na nie odpowiedź. 
Pokazuje bowiem, że:
można być zadowolonym ze swojej pracy świadomie wybierając jej przebieg,
swoje pasje realizować zakładając własną firmę pomimo wielu obaw,
robić to co się zaplanowało dzięki kilku prostym wskazówkom a wszystko dzięki wykorzystaniu własnych mocnych stron, w oparciu o osobiste wartości i doświadczenia życiowe oraz dzięki sprzyjającym nam ludziom.

 1. Naprawdę krótkie słowo wstępu
 2. PRACA
  Etat – czyli co nieco o pracy w organizacjach dużych i małych
  – Wskazówka: znajdź coacha albo mentora
  – Wskazówka: trochę pokory
  – Wskazówka: nie ustawaj w poszukiwaniach pracy i nie obwiniaj siebie
  – Wskazówka: pozwól sobie na emocje
  – Wskazówka: otrzymałeś awans, działaj i nie czekaj!
  Jak zostałam coachem – czyli o własnym biznesie
  – Wskazówka: ciężka praca bez dróg na skróty
  – Wskazówka: nie bój się robić nowych rzeczy
 3. DOM
  Po drugiej stronie lustra
  – Wskazówka: otaczaj się wspierającymi i życzliwymi osobami
  Jeszcze troszkę o dzieciach w kontekście osób wspierających
 4. PLANOWANIE I „EGZEKUCJA”
  Jak zgrabnie łączyć PRACĘ I DOM – bez kalendarza ani rusz…
  – Wskazówka: planuj, planuj, planuj
  – Wskazówka: oszczędzaj swój czas
  – Wskazówka: rusz się i zrób to, co zaplanowałeś
  – Wskazówka: korzystaj z rozwiązań i doświadczeń innych
  – Wskazówka: próbuj pokonać swoje lęki
  – Wskazówka: bądź cierpliwy
 5. MOTYWACJA
  – Wskazówka: nagradzaj się i ciesz drobnymi sukcesami
 6. CO DLA CIEBIE OZNACZA „ODNIEŚĆ SUKCES”
 7. CZY ZAWSZE JEST TAK EKSTRA, FAJNIE I SUPER
 8. PODSUMOWANIE
 9. SUPLEMENT DO KSIĄŻKI
  – Najczęstsze pytania, jakie zadają mi klienci
 10. Narzędzia coachingu kariery do samodzielnego wykorzystania
 11. Polecane książki
 12. Naprawdę krótkie podziękowania

Wybierz formę jaka Tobie odpowiada

Dlaczego warto mi zaufać?

Książka to moje doświadczenie zebrane z ponad 7 letniej pracy coacha kariery. Przez ten czas skutecznie wspierałam i wspieram Klientów w znalezieniu własnej drogi i jej realizacji w obszarze kariery zawodowej. W pracy z Klientem łącze techniki coachingowe i mentoring wykorzystując wiedzę z zakresu biznesu, rekrutacji oraz zarządzania którą zdobyłam jako praktyk HR.

Mam 15 lat doświadczenia w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi sektorów FMCG, farmacji, gastronomii, retail oraz budownictwa. Wiedza która posiadam jest do Twojej dyspozycji. W tek książce oraz podczas naszych spotkań.

Poznaj opinie osób, które przeczytały książkę!

Ta książka to próba bardzo osobistego przedstawienia nie tylko własnej ścieżki dojścia do obecnie wykonywanego zawodu, który daje spełnienie i satysfakcję, ale również całkiem spora garść porad i motywacji dla każdego, kto chce zmienić swoje życie, nie tylko zawodowe. Autorka – Agnieszka dzieli się z czytelnikiem swoją własną historią poszukiwania siebie, przytacza też liczne przykłady innych osób, którym pomogła jako coach. Książkę można śmiało zatytułować Wyznania coacha:). Każdy znajdzie w niej z pewnością coś dla siebie – wskazówkę i motywację do działania.

Olga Prokopiak

Książkę Agnieszki czyta się szybko i przyjemnie, co wcale nie oznacza, że poruszane przez nią zagadnienia są błahe, lub niegodne należytej uwagi. Prezentując główny koncept – lączenie pracy, własnego biznesu i rodziny – przy pomocy historii swojego życia prywatnego i kariery, Agnieszka pozwala wielu czytelnikom na odnalezienie siebie na kartkach jej ksiazki. Historia mojej ścieżki zawodowej znalazła odzwierciedlenie we fragmentach ksiazki, co mi osobiscie pokazalo, ze wielu czytelników może mieć podobne problemy – i jestem przekonany, że na tych stronach rozpoczną poszukiwanie ich rozwiązania.

Adrian Micek
podcaster "Efekt Synergii w Biznesie", firma SynBiz

Dawno nie czytałem tak fajnie napisanej ksiażki. Agnieszka opisuje w niej aspekty zwiazane z szeroko rozumiana kariera, oraz co ważne przedstawia jak to wszystko polaczyc z życiem prywatnym. Dodatkowo spora ilość przykładów, obrazuje i pomaga wcielić to w życie. Ksiażka bardzo wciaga, zaczalem ja w samolocie i zalowalem ze wyladowal 🙂 Polecam wszystkim i czekam na kolejna pozycje.

Paweł Madejak
Dyrektor IT

Zawód coacha i coacha kariery jest młodym i szybko rosnącym zawodem. Ciągle jednak jest jeszcze mało znany i nie zawsze dobrze rozumiany na rynku w Polsce i na świecie. Książkę Agnieszki Miliszkiewicz-Pajdzińskiej polecam każdemu, kto chce poznać ten zawód od profesjonalnego praktyka, od jednego z najlepszych coachów kariery, a może nawet najlepszą coachkę kariery w Polsce. A dodatkowo książka może zainspirować zarówno prezesów, przedsiębiorców, liderów, dyrektorów, coachów, konsultantów oraz ekspertów i specjalistów do dalszego rozwoju kariery i dokonania pozytywnej zmiany w życiu. Szczerze polecam tę książkę!

Marek Wzorek
założyciel i CEO PerfectCircle oraz Akademii PerfectCircle, autor książki „Od Hierarchii do Turkusu, czyli jak zarządzać w XXI wieku”, mentor, executive coach

Agnieszkę poznałam 9 lat temu, jako HR Biznes Partnera. Profesjonalistka w każdym calu, asertywna ale empatyczna szefowa działu personalnego i wsparcie dla managerów działów, przyjazna, ale obiektywna koleżanka, ambitny i konsekwentny człowiek, wulkan energii. Nasza znajomość w bardzo pozytywnie wpłynęła na zmianę, która dokonała się w moim życiu zawodowym, moim podejściu do pracy i postrzegania siebie jako szefa. Dlatego, gdy pochwaliła się, że napisała książkę, nie byłam zaskoczona. Przeczytałam ją w jeden wieczór i polecam każdemu, kto być może właśnie boryka się z zawodowymi rozterkami, niepewnością lub szuka zmiany, albo po prostu chce przeczytać książkę, która w przystępny sposób traktuje o naprawdę ważnych aspektach życia, nie tylko aktywnych pracowników.

Aneta Jankowska
Retail

Książka Agnieszki Miliszkiewicz- Pajdzińskiej (tytuł) w praktyczny sposób porusza częste problemy, na jakie natykamy się na ścieżce zawodowej. Czy to problem z określeniem kierunku, w którym chcemy się rozwijać, lęk przed zmianą, brak świadomości własnych mocnych stron, czy też po prostu brak wiedzy od czego zacząć zmianę – Agnieszka pokazuje na życiowych przykładach swoich klientów oraz własnych doświadczeniach jak praca coacha kariery może pomóc przezwyciężyć impas, kryzysy i własne ograniczenia.

Książka daje wiele praktycznych wskazówek i porad dla czytelnika i zachęca do głębszego spojrzenia na siebie tak, aby kształtować swoja karierę świadomie, w zgodzie z własnymi wartościami i osobowością.

Pozostawia czytelnika z pozytywnym przekazem – tak, jest to możliwe do osiągnięcia, a jeśli sami nie wiemy jak się za to zabrać, to są specjaliści – coachowie kariery, którzy mogą nam w tym pomóc i (prawie) każdy problem jest do rozwiązania.

Agnieszka Augustyniak
branża FMCG